За заявою в.о. Мінстра охорон здоров'я України Уляни Супрун лікарі первинної медицини (сімейні лікарі, терапевти, педіатри), які уклали договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України отримають заробітну плату, яка внаслідок медичної реформи суттєва зросла.
Після знищення старої системи роботи медичної галузі, кожен медичний працівник зможе отримати кращі умови роботи та оплату, а пацієнт - якісніше та доступне обслуговування.
Реформа передбачає, що головного лікаря наймає на роботу місцева влада - міський або сільський голова та відповідні ради. У разі, якщо всі ланки запрацює злагоджено - тоді можна очікувати реальний результат.
“Для них відбулася докорінна зміна системи: замість совкової "зрівнялівки" прийшла конкуренція за пацієнта. А з нею - можливість заробляти краще для тих, хто в цій конкуренції успішний.
Маємо вже достатньо прикладів реальних змін. Сімейна лікарка з райцентру на півдні України підписала 1785 декларацій з пацієнтами. Наприкінці липня отримала першу заробітну плату після старту змін - 16 тисяч гривень. Це втричі більше, ніж було минулого місяця. Крім заробітної плати, змінились й умови в її медзакладі: з’явилась зона очікування для пацієнтів з Wi-Fi, обладнаний пандус, виділене місце для дитячих візочків, замість старого віконця реєстрації з'явилася відкрита рецепція. Це реальний приклад і ключове в ньому не тільки кількість підписаних декларацій. Аналізуючи кейси медзакладів, ми знайшли ще дві обов’язкових складових успіху: проактивне керівництво та співпраця з місцевою владою” - написала на своїй сторінці у Фейсбук в.о. Міністра.
Нова система фінансування передбачає, що головний лікар, який виконує функцію менеджера, який зобов'язаний виконувати фінансове планування та мотивувати персонал шляхом підвищення заробітної плати. Сума оплати може залежати від кількості декларацій, які підписав лікар або інших показників.
"Проте не все залежить від Міністерства. Лікарі та пацієнти також мають вимагати якісні зміни, якщо стають свідками несправедливості" - заявила Супрун.
То ж чиновники з міністерства, практикуючі лвкарі та пацієнти повинні обєднати свої зусилля з метою реорганізації нашого життя.
Комментариев нет:
Отправить комментарий